MEB'den ara tatile ilişkin resmi yazı

MEB'den ara tatile ilişkin resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ara tatil uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması Yazısı

MEB'den ara tatile ilişkin resmi yazı

2023 2024 Eğitim Öğretim yılı kasım dönemi ara tatilinin tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ara tatil uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması Yazısı geldi.

Gönderilen Resmi Yazıda ;

2019-2020 eğitim öğretim yılında T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ara tatil uygulaması, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da devam etmekte olup belirli aralıklar ile uygulamanın izleme ve değerlendirmesine ilişkin çalışmalar yapılmaktadır. Ara Tatil Uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışmasının, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da yapılması planlanmıştır.

Bu kapsamda hazırlanan öğrenci, öğretmen ve veli anketlerinin veri.meb.gov.tr adresi üzerinden 20.11.2023-10.12.2023 tarihleri arasında, öğrenci anketini ilkokul (3. ve 4. sınıf) öğrencileri ve ortaokul öğrencileri, öğretmen anketini okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri ve veli anketini okul öncesi, ilkokul ve ortaokul velileri dolduracak şekilde anketlerin duyurulması ve anketlerin doldurulması hususunda öğrenci, öğretmen ve velilerin bilgilendirilmesi beklenmektedir.

ifadeleri kullanıldı.