MEB uzman öğretmenlik sınav tarihini duyurdu!

MEB uzman öğretmenlik sınav tarihini duyurdu!

ÖMK kapsamında bu sene ikincisi yapılacak uzman öğretmenlik sınav tarihi belli oldu. MEB uzman öğretmenlik sınav tarihini duyurdu!

MEB uzman öğretmenlik sınav tarihini duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında en az 10 yıl görev yapan öğretmenlerin uzman öğretmen olabilmeleri için süreç devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı bu sene ikincisi yapılacak uzman öğretmenlik sınav takvimini duyurdu.

Başvurular alındı

2023 yılında uzman öğretmen ve Başöğretmen olmak isteyen adayların başvuruları 30 Mayıs -9 Haziran tarihleri arasında alınmıştı. Başvuruların tamamlanmasının akabinde sınav tarihi için bekleyiş başladı.

Sınav 19 Kasım'da

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin açıkladığı 2023 sınav takvimine göre uzman öğretmen ve başöğretmenlik için yazılı sınavlar 19 Kasım 2023 Pazar günü 81 ilde aynı saatte yapılacak. Geçen yıl kez yapılan sınava yaklaşık 600 bin öğretmen katılırken, bu sene ki sınava katılımın 15 - 20 bin arasında olması bekleniyor..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum