MEB Promosyon Sürecine El Atacak mı?

MEB Promosyon Sürecine El Atacak mı?

Öğretmenlere teklif edilen maaş promosyon tutarları geçen sene teklif edilenlere göre yarıya yarıya düştü. Peki MEB promosyon sürecine el atacak mı ?

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlerin maaş promosyon süreci neredeyse çıkmaza girdi. Geçtiğimiz yaz aylarında teklif edilen promosyon tutarları neredeyse yarı yarıya düştü. Bankalar milli eğitim müdürlükleri ile oturduğu masada komik tutartlar teklif ederken, sendikalar ise düşük promosyon tutarlarına ses yükseltmeye hatta rekabet kuruluna şikayet etmeye başladı. Peki MEB sürece müdahale edecek mi ?

MEB Promosyon Sürecine El Atacak mı?

Süresi biten Milli Eğitim Müdürlükleri bankalar ile promosyon anlaşmalarını yenilerken, bir çok milli eğitim müdürlüğü umdukları rakamların yarısını bile bankalardan alamıyor ken, MEB'in promosyon sürecine el atmasını istiyor. Öte yandan Bakanlık yükselen sesleri şimdilik duymazdan gelirken, mebhocam.com olarak umuyoruz ki bu zor günlerin sonrasında gereken çalışmaları yapacak, hatta diğer bakanlıklar gibi merkezi tek elden promosyon konusunu masaya yatıracaktır.

mebhocam.com.tr/özel haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.