MEB mülakat yerleri belli oldu mu? 45 bin öğretmen adayı için heyecanlı süreç başladı! Sınav merkezleri o tarihte açıkla

MEB mülakat yerleri belli oldu mu? 45 bin öğretmen adayı için heyecanlı süreç başladı! Sınav merkezleri o tarihte açıkla

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 45 bin öğretmen atamasına ilişkin açıklaması öğretmen adaylarının heyecanını arttırdı. Bu süreçte mülakat yerleri de büyük bir önem taşıyor ve öğretmen adayları tarafından sıkça araştırılıyor..

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 yılı için duyurduğu 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması, öğretmen adaylarının uzun süredir beklediği bir müjde oldu. Atama işlemleri için öncelikle ön başvuruların tamamlanması gerekiyordu. 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ön başvuruların ardından, atama süreci için geri sayım başladı. MEB 45 bin sözleşmeli öğretmen atama mülakat yerleri henüz açıklanmadı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atama takviminin açıklanmasıyla birlikte, öğretmen adayları heyecanla mülakat yerlerini bekliyorlar.

Öğretmen adayları, mülakat yerlerini MEB'in resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Adayların mülakat yerlerini öğrenebilmeleri için, öncelikle başvuru formunda belirttikleri T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Mülakat yerleri açıklandıktan sonra, adayların atama işlemleri tamamlanacak ve başarılı olanlar göreve başlayacaklar.

MÜLAKAT YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Ön başvuruların 27 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında tamamlandığı öğretmen ataması için geri sayım devam ediyor. Ön başvuruların tamamlanmasının ardından, adaylar arasından yapılacak olan mülakatların gerçekleştirileceği sınav merkezleri de öğretmen adayları tarafından merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan öğretmen atama takvimine göre, adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 4 Nisan'da ilan edilecek. Mülakat yerlerinin açıklanması ise MEB tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecek. Mülakat yerleri açıklandıktan sonra öğretmen adayları, internet üzerinden mülakat yerlerini öğrenebilecekler.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

meb-mulakat-yerleri-belli-oldu-mu-45-bin-ogretmen-adayi-icin-heyecanli-surec-basladi-sinav-merk-1

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılında gerçekleştirilecek 45 bin öğretmen ataması için takvimini açıkladı. Adaylar, ön başvuru ve sınav merkezi tercihlerini 27 Mart - 1 Nisan 2023 tarihleri arasında tamamladılar. Sınav merkezleri ise 4 Nisan'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar ise 7-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak ve sonuçlar 18 Nisan'da açıklanacak. Sonuçlara itirazlar 24-25 Nisan tarihlerinde alınacak ve sonuçları 28 Nisan'da açıklanacak. Atama tercihleri ise 2-6 Mayıs tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 8 Mayıs'ta açıklanacak. Göreve başlama tarihi ise 1 Eylül 2023'ten itibaren olacak. Adayların atamaları, deprem bölgesi öncelikli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.

Kaynak:MEB Hocam

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.