MEB için öğretmen gözlemleri ve sınavlarla seçilen özel öğrenciler

MEB için öğretmen gözlemleri ve sınavlarla seçilen özel öğrenciler

Türkiye'deki özel yetenekli öğrenciler, öğretmen gözlemleri ve sınavlarla seçilerek, Bilim ve Sanat Merkezleri'nde (BİLSEM) ücretsiz eğitim olanaklarından faydalanacak. MEB bu öğrencilere değer veriyor. MEB bu özel öğrencilere ayrıcalıklar tanımaya devam edecek. MEB seçilen özel öğrenciler için birçok planı olduğu ortaya çıktı. MEB gelişmeler neler? MEB bu öğrencilerle ne yapmayı hedefliyor? Tüm ayrıntılar...

MEB için öğretmen gözlemleri ve sınavlarla seçilen özel öğrenciler

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), üstün yetenekli öğrencilerin akademik ve sanatsal potansiyellerini geliştirmek üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Bu merkezler, öğrencilerin yaratıcı düşünce yapısını ve problem çözme becerilerini artırmayı hedefler.

meb-icin-ogretmen-gozlemleri-ve-sinavlarla-secilen-ozel-ogrenciler.jpg

BİLSEM'e giriş süreci, öğrencinin sınıf öğretmeni tarafından doldurulan bir gözlem formu ile başlar.

Bu form, öğrencinin yeteneklerini objektif olarak değerlendirmek için kullanılır ve formdaki değerlendirmeler, öğrencinin sınavlara katılım hakkını belirler.

Son düzenlemelerle, öğrencilerin sınava girmesi için öğretmenlerin aday göstermesi zorunlu hale gelmiş ve her okuldan en fazla nüfusun beşte biri kadar öğrenci aday gösterilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum