MEB Harekete Geçti! MEBBİS Üzerinden Güncelleme Yapıldı

MEB Harekete Geçti! MEBBİS Üzerinden Güncelleme Yapıldı

Geçtiğimiz akşam resmi gazete'de yayımlanan zorunlu hizmet affı sonrasında MEB harekete geçti ve MEBBİS üzerinden zorunlu hizmet kısmı güncellendi..

Geçtiğimiz gece Resmi Gazete' de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre öğretmenlerin zorunlu hizmet yükümlülükleri kaldırıldı. Yani belli bir süre batı bölgelerinde çalışan öğretmenlerin sonrasında zorun hizmet bölgelerine tayin isteme zorunlulukları iptal edildi.

Resmi Gazete' de yayımlanan zorunlu hizmet affı sonrasında MEB harekete geçti ve MEBBİS üzerinden zorunlu hizmet kısmı güncellendi.

Öğretmenler MEBBİS üzerinden giriş yaptıktan sonra kişisel bilgiler modülü kısmından Zorunlu Hizmet kısmından kontrol edebilirler. Af öncesinde bu alanda zorunlu hizmet yükümlüsü yazan öğretmenlerde bugün zorunlu hizmetten muaf yazmaktadır.

Zorunlu Hizmet Affına Binlerce öğretmenden tepki

Öte yandan MEB tarafından çıkarılan zorunlu hizmet affı, zorunlu hizmet bölgesinde görev yapan binlerce öğretmen tarafından tepki çekti. Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan binlerce öğretmen, "biz boşu boşuna mı zorunlu hizmetimizi yerine getirdik", "daha dün atanan ömür boyu aynı okulda görev yapacakken, bizler memleketlerimize dönmek için daha kaç sene çalışacağız.." gibi mesajları paylaşarak MEB Bakanı Yusuf Tekin'e seslerini duyurmaya çalıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum