MEB harekete geçti! İhbar linki oluşturdu

MEB harekete geçti! İhbar linki oluşturdu

Milli Eğitim Bakanlığı merdiven altı eğitim kurumlarının önüne geçebilmek için ihbar linki oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, merdiven altı eğitim kurumlarının kapatılacağını ve uyarılara rağmen faaliyetlerine devam eden kurumlara cezai yaptırımların geleceğini açıklamasından kısa bir süre sonra MEB harekete geçti.

Bakanlık izinsiz faaliyet göstermeye çalışan eğitim kurumlarının tespiti için ihbar linki oluşturdu. İşte MEB'den yapılan açıklama ;

Ülkemizdeki her türlü eğitim ve öğretim faaliyetlerinin Milli Eğitim Bakanlığının izni ve denetimine tabi olduğu, yetkili makamlardan kurum açma izni almadan söz konusu faaliyetlerin yapılamayacağı ve bunların tespiti için izin almadan eğitim öğretim faaliyeti yürüten yerler hakkında mülki idare amirlerince görevlendirilen izleme ve koordinasyon komisyonları oluşturulmuştur.

İzinsiz eğitim faaliyeti yürüten yerlerin kayıt dışı ekonomik faaliyet yürütmeleri nedeniyle mali anlamda kayba neden oldukları, bu yerlerin Bakanlığımız denetimi ve gözetiminde olmamaları sebebiyle güvenlik tehdidi oluşturdukları dikkate alınarak söz konusu yerler için Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfasında "İzinsiz Eğitim Faaliyeti İhbarı" linki (https://ookgm.meb.gov.tr/izinsizegitim.php) oluşturulmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.