MEB harekete geçti! Binlerce Müdür, Müdür Yardımcısının yeri değişecek

MEB harekete geçti! Binlerce Müdür, Müdür Yardımcısının yeri değişecek

Milli Eğitim Bakanlığı aynı okulda 4 veya 8 yılı dolan müdür ve müdür yardımcılarının zorunlu yer değiştirmeleri için süreci başlattı. İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de aynı okulda 4 veya 8 yılı dolan müdür ve müdür yardımcılarının zorunlu yer değiştirmeleri için süreci başlattı.

MEB harekete geçti! Binlerce Müdür, Müdür Yardımcısının yeri değişecek

Geçtiğimiz senelerde başlatılan bu uygulama ile birlikte aynı okulda 4 ve 8 yıl çalışma süresini dolduran müdür ve müdür yardımcıları başka okullara yer değişikliği talebinde bulunması gerekiyor. Ancak 4 senesini dolduran müdür ve müdür yardımcıları yine aynı okullarında 4 sene daha görevlendirme isteyebilirken, 8 senesini tamamlayan müdür ve müdür yardımcıları ise başka okullara tayin talebinde bulunacak.

meb.jpg
Sonuçlar 28 Temmuz'da açıklanacak

Müdür ve Müdür Yardımcılarının başka okullara veya 4 yılı ise kendi okuluna görevlendirilmeleri EK-2 puanlarına göre yapılacak. Müdür ve Müdür yardımcıları bu işlem için başvurularını geçtiğimiz hafta tamamladılar. Sonuçların 28 Temmuz 2023 tarihinde açıklanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum