MEB Bakanı Tekin: Alacağımız kararlar herkesi memnun edecek

MEB Bakanı Tekin: Alacağımız kararlar herkesi memnun edecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, alacakları kararların herkesin memnuniyetini sağlama konusuna özel önem vereceklerini belirtti. İşte yeni bakan Tekin'in önemli açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, alacakları kararların herkesin memnuniyetini sağlama konusuna özel önem vereceklerini belirtti. Öğretmenlerin görüşlerini, önerilerini ve eleştirilerini dikkate alarak kararlar alacaklarını vurgulayan Bakan Tekin, herkesin bu konuda rahat olmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gölbaşı'ndaki Hacılar İlkokulu ve Hacılar Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenler odasında gerçekleşen toplantıda konuşan Tekin, öğretmenleri sadece yılda bir defa kutlanan Öğretmenler Günü'nde hatırlamayacaklarını ve bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini ifade etti. Öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaşların bir eğitim ailesi olduğunu vurgulayan Tekin, alacakları kararlarda öğretmen ve diğer paydaşların görüşlerine yer vereceklerini belirtti.

Kararlarımız herkesin memnuniyetini sağlayacak şekilde alınacak

Tekin, merkezden hiçbir kararın dayatılmayacağını söyleyerek, alınacak kararların herkesi memnun edecek ve her kesimi mutlu edecek nitelikte olmasına özen göstereceklerini dile getirdi. Özellikle öğretmenlerin görüşlerini, önerilerini ve eleştirilerini dikkate alacaklarını belirtti ve herkesin bu konuda rahat olmasını temenni etti.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, gelecekte daha sık okul ziyaretleri gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Ankara Gölbaşı Hacılar İlkokulu ve Ortaokulu'yla başlayarak okul ziyaretlerimizi artırmayı planlıyoruz. Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için okullar ve öğretmenler kesinlikle merkezi bir rol oynayacak. Arkadaşlar, sizi gerçekten seviyorum ve umut ediyorum ki birlikte tarih yazacak çalışmalar yapacağız." şeklinde konuştu.

Yusuf Tekin daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.