MEB 23 Nisan Etkinlikleri Kapsamında Neler Yapılacak? Programda Neler Var?

MEB 23 Nisan Etkinlikleri Kapsamında Neler Yapılacak? Programda Neler Var?

MEB 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılı kutlanacak. Kutlamalar TBMM bahçesinin çocuk bahçesine dönüştürülmesi ile gerçekleştirilecek ve hafta boyu sürecek. Açılışı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yapılan etkinliklere kendisi katılım da gösterdi. Etkinlikler kapsamında neler yer alacak?

MEB 23 Nisan etkinlikleri kapsamında hafta boyunca hem Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. açılış yılını kutlayacak. Etkinlikler kapsamında bazı ilkler de karşımıza çıkacak.

MEB 23 Nisan etkinliklerini Geçmişten Geleceğe Türkiye Yüzyılına teması ile hazırladı. Etkinlikler 20 Nisan 2024 Cumartesi günü Meclis Bahçesi çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği ile başladı. Bu kapsamda TBMM bahçesi çocuk bahçesine dönüştürüldü ve belirlenen temalarda eğitici ve eğlendirici stantlar açıldı.

Etkinlikler kapsamında Rafadan Tayfa, Galaktik Tayfa gibi çocuk filmleri gösterilecek. 23 Nisan Milli Egemenlik konseri verilecek. Mapping, ışık, lazer... gibi farklı alanlarda gösteriler yapılacak. Düzenlenecek olan farklı dallardaki yarışmalarda dereceye giren çocuklara ödüller verilecek.

Geleneksel Çocuk Oyunları, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bu sene ilk defa TBMM bahçesinde oynanacak. Meb hocam olarak daha önce sizlere, etkinliklere Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katıldığından da bahsetmiş ve çocuklarla birlikte 23 Nisan Ekspresi'ne bindiğini aktarmıştık. Ekspres içerisinde çocuklara, Cumhuriyet'in kurulmasından gelecek yüzyıla doğru bir yolculuk yaptırılacak.

Yine düzenlenecek 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 3.000 çocuktan oluşturulan kortej, bando eşliğinde ve ellerinde Türk bayrakları ile Başkent Millet Bahçesi'nde yürüyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.