MEB 2. il dışı il içi yer değiştirme sürecini başlatıyor!

MEB 2. il dışı il içi yer değiştirme sürecini başlatıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 2. il dışı il içi yer değiştirme sürecini başlatıyor. Bakan Tekin, 23 Ağustos tarihinden sonra duyurunun geleceğini belirtmişti

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 yılı özür grubu yer değiştirme sürecinde tercihler bugün sonra erdi. Bakanlık 24 Ağustos tarihinden itibaren sonuçları duyuracak.

Bu sürecin tamamlanmasından sonra, gözler 2. il dışı ve il içi yer değiştirme sürecine çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz gün verdi müjdeli haberde, öğretmenler için 2. il dışı ve il içi yer değiştirme sürecinin başlayacağını ve bu süreçte tüm boş kontenjanların açılacağını duyurmuştu.

mebhaberici-001.jpg

MEB 2. il dışı il içi yer değiştirme sürecini başlatıyor!

Bakanın bu açıklamasından sonra 2. il dışı ve il içi yer değiştirme sürecine çevrildi. Bakanlık 23 Ağustos'tan sonra, 2. il dışı ve il içi yer değiştirme süreci için takvimi duyuracak. İl dışı ve il içi yer değiştirme aynı anda yapılacak ve illerde ki tüm boş kontenjanlar öğretmenlerin tercihine açılacak..

MEB 2. il dışı il içi yer değiştirme takvimine ulaşmak için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.