Maaşları 10.250 TL’nin Altında Olanlara Müjde Geldi! Sizde O Listeye Girdiniz

Maaşları 10.250 TL’nin Altında Olanlara Müjde Geldi! Sizde O Listeye Girdiniz

Türkiye genelinde birçok vatandaş asgari ücret seviyelerinde maaş alıyor. Aylık olarak alınan maaşlar 10.250 TL’nin altında kalan vatandaşlara duyurular yapılıyor.

Türkiye genelinde birçok vatandaş asgari ücret seviyelerinde maaş alıyor. Aylık olarak alınan maaşlar 10.250 TL’nin altında kalan vatandaşlara duyurular yapılıyor. Kamu iş tarafından yapılan açıklama neticesinde 4 kişilik olan bir ailenin mutfak alışverişlerini de içine alan açlık sınırı kamuoyu ile paylaşıldı. Ülke genelinde yaşayan birçok vatandaşlığı ilgilendiren önemli bir açıklamalarda kamu işin yapmış olduğu açıklamalarda yer alıyor. Söz konusu maaşları 10.250 TL’nin altında kalan vatandaşları ilgilendiren yeni müjde açıklandı.

Kamu İş 4 Kişilik Bir Ailenin Mutfak Alışverişini Hesapladı

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı birçok vatandaş ekonomik anlamda darboğaz yaşıyor. Kamu iş tarafından yapılan açıklamalar neticesinde ailesinde 4 kişilik bir ferdin bulunması durumunda mutfak alışverişlerini de içine alan açlık sınır seviyeleri kamuoyu ile paylaşıldı. Bu rapor neticesinde önceki ayağa göre 463 TL oranında artarak bu miktar 10.259 TL tutarına kadar ulaşmış durumda gözüküyor.

Rapor çerçevesinde ise yoksulluk sınırının toplamda 26.994 TL olarak bildirilmiş durumda. Bu rapor çerçevesinde de maaşları 12259 TL’nin altında kalan vatandaşlar açlık sınırı altındaki kişiler arasında dahil edildiği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde birleşik kamu iş tarafından yapılan ve 2023 Şubat tarihine ilişkin yapılan açlık yoksulluk araştırması kapsamındaki detaylar açıklanırken bu raporların neticesinde 4 kişilik bir ailenin mutfak alışverişlerini de dahil edilmesi durumunda Şubat ayına göre açlık sınırı 463 TL oranında artarak toplamda açlık sınırı 10.259 TL kadar yüksek bir rakamlara ulaştığı görüldü.

Bir ailenin ise aylık olarak kirası faturaları ulaşım masrafları eğitim sağlık giyim harcamaları gibi tüm grupları kapsayan yoksulluk sınırları Şubat ayında 26.994 TL civarına ulaştı. 4 kişilik bir ailenin gıda dışındaki gereksinimleri ise yoksulluk hissi duymadan karşılayabilmesi gereken harcamalarının Şubat ayı içerisinde 1106 TL’lik artış ile 18304 TL tutarına yükseldiği belirtildi.

Bu bilgiler ışığında bir önceki yıla göre açlık sınırı 5122 lira gıda dışındaki olan ihtiyaçlar için yapılan harcamalar ise 7121 TL tutarında artışa geçerek rekor seviyelerde dolaştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.