LGS'de görevli öğretmenlere ödenecek ücretler açıklandı

LGS'de görevli öğretmenlere ödenecek ücretler açıklandı

Bugün ülke genelinde gerçekleştirilen LGS'de görevli öğretmenlere ödenecek ücretler açıklandı. İşte LGS'de salon başkanı ve Gözetmen olarak görev alan öğretmenlere ödenecek ücretler..

LGS'de görevli öğretmenlere ödenecek ücretler açıklandı

Liselere Geçiş Sınavı LGS bugün ülke genelinde gerçekleştiriliyor. Ortaokul 8.sınıfta okuyan öğrenciler, sınavla öğrenci alan liselerde eğitim hayatlarına devam edebilmek için LGS sınavına katılıyorlar. LGS'de alacakları puanlar ile tercihleri doğrultusunda liselere kayıtlarını yaptırabileceler.

Diğer yandan bugün ülke genelinde gerçekleştirilen LGS'de görevli öğretmenlere ödenecek ücretler açıklandı. İşte LGS'de salon başkanı ve Gözetmen olarak görev alan öğretmenlere ödenecek ücretler..

  • Bina Yöneticisi (Okul Müdürü) : 1388 TL
  • Bina Yönetici Yardımcısı : 1242 TL
  • Salon Başkanı : 1204 TL
  • Gözetmen : 1168 TL
  • Yedek Gözetmen : 1068 TL

LGS 2 oturum olarak düzenlenecek

4 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı LGS sınavı aynı gün içinde 2 oturum olarak gerçekleştirilecek ve öğretmenler aynı görevlerine 2 oturumda devam edecekler. oturumlar arasında 30 dakika ara olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum