LGS ücretleri ne zaman yatacak? LGS sınav ücreti ne kadar?

LGS ücretleri ne zaman yatacak? LGS sınav ücreti ne kadar?

4 Haziran tarihinde yapılan LGS' de görev alan öğretmenlerin LGS ücretleri ne zaman yatacak? LGS sınav ücreti ne kadar ? işte detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 4 Haziran tarihinde gerçekleştirilen LGS 'de görev alan öğretmenlerin sınav görev ücretleri bugünler de yatmaya başladı.

LGS ücretleri ne zaman yatacak?

LGS' de gözetmen, salon başkanı yada yedek gözetmen olarak görev alan öğretmenlerin LGS ücretleri Haziran ayı ek ders ücretleriyle birlikte yatırılıyor. Her ne kadar KBS sisteminde yapılan maaş katsayı işlemleri sebebiyle bazı ilçelerde haziran ayı ek ders ödemeleri yapılmamış olsa da , bu ilçelerde görev yapan öğretmenlere bugün yarın Haziran ayı ek ders ödemeleriyle birlikte LGS ücretleri de ödenecektir.

ogretmen1.jpg

LGS sınav ücreti ne kadar?

LGS peş peşe 2 oturum halinde yapıldığı için LGS 'de salon başkanı, gözetmen yada yedek gözetmen olarak görev yapan öğretmenlere 2 oturum sınav ücreti ödenecektir. Ücretler aşağıdaki gibi olacaktır.

Salon Başkanı : 1.205,63 TL

Gözetmen : 1.169,09 TL

Yedek Gözetmen : 876,81 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen : 1.461,36 TL

Ücretler yüzde 15 gelir vergisine göre iki oturum olarak hesaplanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

40 Yorum