LGS sınav tarihi MEB tarafından paylaşıldı.

LGS sınav tarihi MEB tarafından paylaşıldı.

Şubat ayının gelmesiyle birlikte, öğrenciler ve veliler arasında bu önemli sınavın ne zaman yapılacağına dair merak artarken, MEB'den yapılan duyuruya göre, LGS'nin 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçişlerini belirleyen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının 2024 yılı için tarihi açıklandı. MEB yakın zamanda tarih verdi.

LGS sınav tarihi MEB tarafından paylaşıldı.

İçinde bulunduğumuz Şubat ayının gelmesiyle birlikte, öğrenciler ve veliler arasında bu önemli sınavın ne zaman yapılacağına dair merak artarken, MEB'den yapılan duyuruya göre, LGS'nin 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirileceği belirtildi.

MEB duyurduğu bu tarih, sınava girecek öğrenciler için hazırlıklarını planlamaları ve sınav gününe kadar olan süreci en iyi şekilde değerlendirmeleri için önemli bir noktayı işaret ediyor.

detaylar için : https://www.meb.gov.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.