Kanal D Sevilen Yarışması Gelinim Mutfakta Yeni Fenomeni! Herkesin Gözü Onda

Kanal D Sevilen Yarışması Gelinim Mutfakta Yeni Fenomeni! Herkesin Gözü Onda

Her hafta içi yayında olan ve geçen hafta yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışmasında ara finale gidildi.

Her hafta içi yayında olan ve geçen hafta yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışmasında ara finale gidildi. 4 yarışmacının yarıştığı yarışmada ödül tam 30 altın bilezik idi. 20 gün boyunca yarışan yarışmacıların en sonunda kazananı belli oldu ve bilezikler Hatice'nin oldu. Rabia'nın elenmesinin ardından boş olan masaya iddialı bir yarışmacı olan Gülşah ve kayınvalidesi katıldı.

Gelinim Mutfakta da Neler Yaşandı?

Hafta içi her gün yayınlanan yarışmada 4 gelin ve kayınvalide yarışmaktadır. Gelinler her hafta çeşit çeşit yemek yaparak günün sonunda kayınvalidelerin ve sunucu Nursel Ergin'in tadım yaparak aldıkları puan doğrultusunda gün sonu çeyrek almaktadırlar. 20 gün boyunca hafta içi Merve, Rabia, Özlem ve Hatice'nin yarıştığı ve 30 bilezik için rekabetin kızıştığı ortamda son anlara gelindiğinde Hatice Karababulut ve Özlem Argun arasında final anında heyecan doruktaydı.

Heyecan dolu anlarda Hatice'nin 6 çeyreği, Özlem'in 5 çeyreği vardı. Puanlamalar doğrultusunda Hatice 7 çeyreğe ulaşarak gün sonunda 30 bileziği kazanıp yarışmanın en yüksek puanını aldı. 108 puan ile birinci olan Hatice bir unvan da kazanarak yarışmanın en becerikli gelini ilan edildi.

Günün sonunda ise Merve ve Rabia ile arasındaki puan tablosu sebebiyle yarışmaya veda eden kişi Rabia oldu. Kayınvalidelerden düşük puan alarak yarışmaya veda ederek serüveni son bulan Rabia göz yaşlarına hakim olamadı.

Hüzünlü Veda!

Fenomen yarışma 20 gün ara final sonunda veda eden kişiyi belirleyen sunucu Nursel Ergin puanlamaları açıklarken göz yaşlarına hakim olamadı. Sevilen yarışmacıların hiçbirinin gitmesini istemeyen ünlü sunucu sonucu açıklarken zor anlar yaşadı. En düşük puanı ilan eden sunucu Rabia ismini söyledi. Rabia'da ismini duyduğunda gözyaşlarına hakim olamadı. Duygusal anlar yaşayan yarışmacı veda konuşmasında herkese teşekkür ederek yarışmaya veda etti.

Yeni Doğan Fenomen

Ara finali biten yarışmanın pazartesi gün ki bölümünde yarışmaya katılan Gülşah Aydın ve kayınvalidesi katıldı. Herkesin tarzıyla dikkatini çeken Gülşah, Nursel Ergin'in de deyimiyle yeni bir fenomen mi doğuyor sorusunu akıllara getirdi. Hatice'yi elemek istediğini söyleyen yarışmacı şimdiden adından oldukça söz ettirmeyi başarmıştır.