Kamu Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Kamu Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna, İstanbul`da istihdam edilmek üzere 60 uzman yardımcısı alımı yapacak. İşte başvuru detayları

Kamu kurumları arasında yer alan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alım ilanı duyurdu. Resmi Gazete 'de yayımlanan ilan göre SEDDK KPSS puan türüne göre toplamda 60 uzman yardımcısı alımı yapacak.

Alımlar sınav ile yapılacak

  • Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alımı sınav ile yapılacak olup, sınava başvuru için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  • 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
  • ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS Lisans sınavına girmiş olmak ve başvurulacak alanlar için aşağıda belirtilen mezun olunması gereken lisans programları, KPSS puan türleri ve KPSS taban puanı şartlarını taşımak.

Sınav başvuruları ne zaman yapılacak ?

Sınav başvuruları 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp, 19 Mart 2023 Pazar günü saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar başvurularını, e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapabilecekler.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu uzman yardımcılığı ilanı detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.