Kabine Toplantısından Öğretmen Atama Müjdesi Gelir mi?

Kabine Toplantısından Öğretmen Atama Müjdesi Gelir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinesini az sonra topluyor. Önemli konuların görüşüleceği kabine toplantısından öğretmen atama müjdesi gelir mi? İşte detaylar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesi bugün olağan olarak Beştepe'de toplanıyor. Kabinenin masasında depremin hasar verdiği bölgedeki durum ve 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi önemli konular var. Peki bu konuların yanı sıra kabine toplantısından öğretmen atama müjdesi gelir mi ?

Kabine Toplantısından Öğretmen Atama Müjdesi Gelir mi?

Tüm Bakanların hazır olarak katılacağı kabine toplantısında öncelik deprem bölgesinde ki eğitim öğretim süreciyle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabinenin diğer üyelerine bilgi vermesi bekleniyor. Özer'in bölgede ki eğitim sürecine dair verdiği bilgilerin yanında öğretmen açığı konusunda da bilgi aktaracağı tahmin edilirken, konunun 2023 öğretmen atamasına gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

İçerisinde Öğretmen atamalarının da olduğu istihdam paketi Erdoğan'ın onayında

Öte yandan geçtiğimiz gün gelen kulis bilgilerine göre 2023 istihdam paketinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduğunu ve içerisinde 2023 yılı öğretmen atamasının da olduğunu da aktarmıştır. İlgili habere ulaşmak için TIKLAYIN

Atanmaya bekleyen öğretmen adayları çeşitli platformlarda seslerini hükümete duyurmaya çalışırken, kabine toplantısı sonrasında sözleşmeli öğremen atama müjdesinin verilmesi talep ediyor.

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kameraların önünde açıklama yapması bekleniyor.

mebhocam.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.