İstihdam paketi Cumhurbaşkanlığına gönderildi! İçerisinde öğretmen atamaları da var

İstihdam paketi Cumhurbaşkanlığına gönderildi! İçerisinde öğretmen atamaları da var

Gelen son dakika bilgilerine göre 2023 yılı istihdam paketi Cumhurbaşkanlığına gönderildi!. Paketin içeriğinde öğretmen atamaları da var.. İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 2023 yılında alınacak sözleşmeli öğretmen sayısı merak edilirken, öğretmen adaylarının gözü kulağı hükümetten gelecek açıklamada. Sözleşmeli öğretmen atama konusuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özellikle deprem bölgesinde ki öğretmen açığını kapatmak için görevlendirme dışında ilk atama yapacaklarını duyurmuştu. Bölgede ki eğitim öğretim kademeli olarak başlarken, son olarak Hatay, Adıyaman gibi depremden en çok etkilenen illerde eğitim öğretim 27 Mart tarihinde başlayacak.

İstihdam paketi Cumhurbaşkanlığına gönderildi,İçerisinde öğretmen atamaları da var

Burdan yola çıkarak Bakanlığın bu tarihe kadar öğretmen ataması yapması kuvvetle muhtemeldir. Öte yandan mebhocam.com olarak edindiğimiz özel bilgilere göre 2023 yılı istihdam paketi Cumhurbaşkanlığına gönderildi.Paketin içerisinde öğretmen atamaları dahil kamuya 2023 yılında yapılacak alımlar ve sayıları yer alıyor.

Sözleşmeli öğretmen atama sayısı ne zaman açıklanır ?

Milli Eğitim ve Hazine Bakanlığı kısmında sözleşmeli öğretmen atama konusu tamamlandı ve istihdam paketi Erdoğan'ın onayını sunuldu. Cumhurbaşkanı'nın onay vermesinden sonra kamuoyuna sözleşmeli öğretmen atama sayısının duyurulması bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz sene de bu süre 20 -25 gün sonraydı. İstihdam paketinin Erdoğan'a gönderilmesinden 20 - 25 gün sonra geçtiğimiz sene sözleşmeli öğretmen sayısı açıklanmıştı. Bu senede büyük olasıkla aynı olacaktır.

mebhocam.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum