İŞKUR tarafından en az ilkokul mezunu temizlik personeli istihdam edilecek! İşte detaylar

İŞKUR tarafından en az ilkokul mezunu temizlik personeli istihdam edilecek! İşte detaylar

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından yeni personel alımı ilanları yayınlandı. Üstelik en az ilkokul mezunu olmanız gerekiyor.

İŞKUR tarafından yeni personel aldım ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilan içerisinde gerekli olan başvuru şartları da belli oldu. 81 il için bu başvurular başladı. Peki hangi pozisyon için personel alımı yapılacak? Gerekli olan başvuru şartları neler? İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle…

İŞKUR personel alımı yapıyor

İŞKUR üzerinden yeni temizlik görevlisi alımları yapılacağına dair yeni bir duyuru yapıldı. İşsiz olan vatandaşların ilk iş aramak için başvuru yapmak istedikleri yer İŞKUR oluyor. İŞKUR’da üyeliği bulunmayan vatandaşların ilk olarak sistem üzerine kayıt olması gerekmektedir. Özel ve kamu sektörlerinde işveren ve iş arayanlar bir araya gelerek istihdam oluşturmaktadır.

İŞKUR üzerinden 81 il için en az ilkokul mezunu olan 3933 personel alımı yapılacak. Başvuru da bulunmak isteyen vatandaşların ilk olarak İŞKUR’un Web sitesi üzerine e giriş yaparak “meslek” yazmakta olan kısıma girip “temizlik görevlisi” yazıp aratın. Karşınıza çıkan ilk ilan ile girişlerinizi tamamlayın. Gerekli olan şartları tamamladığınız an “başvur” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Sisteme kayıtlı değilseniz mutlaka ilk önce girişinizi yapıp gerekli olan tüm bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

Gerekli başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR işçi alım başvurularını web sitesi üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için yayınlandı. İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvurular için gerekli olan belli başlı şartlar bulunmaktadır. Gerekli şartlar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • En az ilkokul mezunu olmanız gerekir
  • Çalışmanız da herhangi bir sağlık sorununuzun bulunmaması gerekmektedir.
  • Takım çakışmasına uygun olmalısınız
  • Kişisel temizliğine çok önem veren kişiler başvuru yapmalıdır
  • Başvuru yapan vatandaşların 18-40 yaşları arasında olması gerekmektedir.

Tüm bu şartları yerine getiren vatandaşlar 3933 personel alımı yazılacak temizlik görevlisi için başvuru da bulunabilirler. Başvurunuz değerlendirme süresine girip olumlu veya olumsuz olarak size geri dönüş yapılacaktır. En az birini bile taşımıyorsanız başvurunuz onaylanmayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.