İOKBS burs başvuru kılavuzu, İOKBS bursluluk başvuruları ne zaman başlıyor?

İOKBS burs başvuru kılavuzu, İOKBS bursluluk başvuruları ne zaman başlıyor?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için başvuruların 13 Şubat 2024 tarihinde başlayıp, 1 Mart 2024 tarihinde sona ereceği duyuruldu.

Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde Türkiye genelinde tüm sınav merkezlerinde tek oturum olarak sabah 10.00'da başlayacak. Başvurular, Millî Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesi (www.meb.gov.tr) veya e-okul sistemi (e-okul.meb.gov.tr) üzerinden yapılabilir.

İOKBS burs başvuru kılavuzu, İOKBS bursluluk başvuruları ne zaman başlıyor?

Sınav için başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ilgili eğitim kurumlarının belirli sınıflarında öğrenim görmek ve belli maddi gelir koşullarını karşılamak gibi kriterler bulunuyor.

Ayrıca, sınav giriş bilgileri sınav tarihinden en az bir hafta önce aynı web sitesi üzerinden yayımlanacak. Açık Öğretim öğrencileri ise bu bursluluktan yararlanamayacak.

Başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecek.

Öğrenciler “İOKBS Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024” ve ilgili mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.