İmzalar atıldı! 27 bin promosyon yatıyor

İmzalar atıldı! 27 bin promosyon yatıyor

Kamu kurumları arasında yer alan Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile kamu bankası arasında ki promosyon görüşmelerinde imzalar atıldı. Personelin hesabına 27 bin promosyon yatıyor

Kamu kurumlarında promosyon anlaşmaları devam ediyor. Özellikle son yıllarda artan enflasyon ile birlikte memur maaşlarında ki yükseliş, banka promosyonlarına aynı oranda olmasa bile yansıdı. Süresi dolan kamu kurumlarında anlaşma haberleri gelirken, son olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile kamu bankası arasında ki promosyon görüşmelerinde imzalar atıldı.

27 bin promosyon yatıyor

DHMİ tarafından yapılan açıklamaya göre kurum ile Vakıfbank arasında süren promosyon görüşmelerinde anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı. Yapılan anlaşmaya gör Vakıfbank DHMİ personeline 3 yıllık maaş ödemesi karşılığında peşin olarak tek seferde 27 bin lira promosyon yatıracak. Ayrıca DMHİ personeline 2022 yılı için ödenen 8 bin 500 TL'lik promosyon tutarı da personelden geriye alınmayacak. Öte yandan promosyonların hesaplara yatırılma tarihi ise önümüzdeki günlerde protokolün imzalanması sonrasında açıklanacak.

Kurumdan yapılan açıklama şu şekilde ;

"Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte; promosyonları güncelleyerek özellikle deprem bölgelerindeki personelin ihtiyaçlarını karşılamasına katkıda bulunan Genel Müdürümüz Sn. Hüseyin Keskin’e ve DHMİ Yöneticilerine DHMİ Personeli ve üyelerimiz adına teşekkür ederiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.