İlkokullarda bir dönem sona erdi! Yazılı sınav dönemi bitti!

İlkokullarda bir dönem sona erdi! Yazılı sınav dönemi bitti!

MEB'in yaptığı son değişiklik ile İlkokullarda bir dönem sona erdi. Resmi Gazetede yayımlanan MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliğine göre ilkokul öğrenciler yazılı sınava tabi tutulmayacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in göreve geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalar sıra ile uygulamaya alınıyor.

Geçtiğimiz gün sınıf tekrarı, devamsızlık vb gibi konuları içeren Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliği üzerinden yapılan kapsamlı değişiklik sonrasında bugünde MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliğine bazı değişiklikler yapıldı.

İlkokullarda bir dönem sona erdi! Yazılı sınav dönemi bitti!

Liselerde merkezi sınav uygulamasını hayata geçiren MEB bu yeni değişiklik ile İlkokullarda bir dönemi sona erdirdi. Yayımlanan son değişiklik ile birlikte 2023 2024 Eğitim Öğretim yılından itibaren ilkokullarda öğrencilerin akademik ve sosyal gelişiminin takibi ders öğretmenlerince sürekli yapılacak.

Öğrencilerin gelişim düzeyleri, öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.