İlkokul var ama öğretmen yok! Veliler tepkili

İlkokul var ama öğretmen yok! Veliler tepkili

Muğla Milas'ta eğitim öğretim veren bir ilkokulda kadrosu bulunan öğretmenin sağlık sorunları sebebiyle okula gelmemesine veliler tepki gösteriyor..

2023 2024 Eğitim Öğretim yılı bazı okullarda sorunlu bir şekilde başladı. Bu okullardan birisi de Muğla Milas'ta eğitim öğretim hizmeti veren bir okul

İlçede faaliyette bulunan bir ilkokula geçtiğimiz sene öğretmen ataması yapıldı fakat öğretmen yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle uzun süre rapor aldı. Geçtiğimiz yıl da benzer sorunlarla boğuşan okul da veliler artık bu duruma tepkisiz kalamaz hale geldi.

Okulda eğitim gören öğrencilerin velileri bugün Milas Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada söz alan veliler, okulun olduğunu ancak öğretmenin olmadığını belirterek, "Okullar açılalı kaç gün oldu çocuklarımızın öğretmenleri yok. Geçen sene de mağdur olan çocuklarımız bu yılda mağdur oluyor. Milas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden sorunumuzun çözülmesini istedik. Bu şekilde olacaksa bu okul kapansın. Çocuklarımız öğretmen olan başka bir okula gitsin" dedi.

Çallı Mahalle Muhtarı Burhan Kara ise okulun açılması için büyük emek verdiğini belirterek, "Öğretmen ha bugün ha yarın gelecek deniyor. Ben de velilerimize bildiriyorum ama her seferinde yalancı çıkıyorum. Öğretmen gelmiyor. Bu şekilde olacaksa bu okul kapansın." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.