İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini bıraktı

İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini bıraktı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli emeklilik sebebiyle ilçe milli eğitim müdürlüğü görevini bıraktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini bıraktı

Milli Eğitim Bakanlığında emeklilik döneminin yaklaşmasıyla birlikte, görevi bırakmayı hazırlanan personellerden veda mesajları gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İzmir Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli emeklilik sebebiyle ilçe milli eğitim müdürlüğü görevini bırakmaya hazırlanıyor. Bu sebeple Bilekli, veda yazısı hazırladı. Bilekli veda metninde şu cümlelere yer verdi.

1989 yılında öğretmenlikle başlayan sonraki yıllarda okul müdür yardımcılığı ,okul müdürlüğü ,Manisa Öğretmenevi A.S.O. Müdürlüğü ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve Selçuk’ta İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım mesleğimde 42 yıl hizmetimin ardından emekliye ayrılma günü.

2017 -2018 Eğitim Öğrertim yılından itibaren 5 yıldır yürüttüğüm Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden 10.07.2023 tarihi itibarıyla emekli olmam nedeniyle ayrılıyorum. Bu süre içerisinde; müdür yardımcılarım, şube müdürlerim, okul müdürü ve müdür yardımcılarım, öğretmen arkadaşlarım, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte Selçuk’a hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.

Göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı uygulayarak görevimi yapmaya çalıştım.

Görev yaptığım süre içerisinde çalışma arkadaşlarımla birlikte bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü bütün Selçuklular’a açarak kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum.

Her veda bir başlangıçtır aslında. Her veda biraz da zamansızdır aslında. Her başlangıcın bir sonu vardır. Bugüne kadar birçok kurumda göreve başladım, ayrıldım. Önemli olan ayrılırken gönüllerin müstesna yerinde yer alabilmek. Sancağı teslim ederken görevini yapmış olmanın huzuru içinde olmaktır. Ayrılıklar insanı hüzünlendirir, ancak bu üzüntümüz zamanla geçer. Fakat vicdan azabımız varsa onu dindirmek zordur. Zor zamanların insanları olmak da ayrı bir güzelliktir.

Selçuk’da Bakanlığımızın politikalarını, en iyi şekilde uygulayarak ve yöneterek görevimi tamamlamamın onurunu yaşıyorum.

Tabi ki bu süreçte işimin gereği sorunlar ve sıkıntılar işin tabiatı gereği yaşanmıştır. Kurumsal gelişim için bunların yaşanmasını doğal ve gerekli buluyorum. Selçuk’ta görev yapmanın ve hizmet etmenin onur ve gururunu hep yaşayacağım. Tarihi ve doğasıyla güzel şehrimizde, güzel dostlar tanımak en büyük kazancımdır.

Çalışmalarımızda hep yanımda olan ve bizden desteğini hiç esirgemeyen başta Bakanımız Mahmut ÖZER ve Yusuf TEKİN’e, Valimiz Yavuz SELİM KÖŞGER’e, İlçe Kaymakamımız sayın Ekrem İNCİ’ye , görev sürecimin başından itibaren desteklerini hep yanımda hissettiğim İl Milli Eğitim Müdürümüz M.Mücahit YENTÜR’e ,Selçuk Belediye Başkanımıza, Eğitim Sendikalarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Basın Yayın Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm Milli Eğitim camiasına ve bütün Selçuklulara sevgi, saygı ve güven üzerine inşa ettiğimiz iş ve çalışma heyecanımıza sürekli destek ve katkılarıyla güç katan tüm paydaşlarımıza, sonsuz teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Cezayir BİLEKLİ
Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum