İl milli eğitim müdürü merkeze alındı! Yerine atama yapıldı!

İl milli eğitim müdürü merkeze alındı! Yerine atama yapıldı!

Gelen son dakika haberine göre İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı merkeze alınarak yerine atama yapıldı..

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevden almalar ve atamalar son sürat devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 20 il milli eğitim müdürünün görevden alınıp yerlerine atamaların yapılmasından sonra, bir atama haberi de İstanbul’dan geldi.

Edindiğimiz bilgilere göre 27 Ağustos 2018 den bu yana megakent İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Levent Yazıcı son dakika kararıyla merkeze alındı ve yerine atama yapıldı. Yazıcı’nın yerine İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü görevini yürüten Mücahit Yentür atandı.

Mücahit YENTÜR kimdir?

Elazığ’ın Maden ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Maden’de, lise öğrenimini Yalova’da tamamlayan Yentür; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Bölümü Yüksek Lisans, Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans mezunudur. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktora eğitimini tamamlayan Yentür, 2023 Haziran ayında Eğitim Bilimleri alanında doçentlik unvanını almıştır. Bu çalışmalara ek olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir.

ekran-alintisi.jpg

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak lisans düzeyinde dersler veren Yentür, hâlen Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Akademik kariyeri boyunca İngiltere Birmingham City ve Portekiz Interier Beira Üniversitelerinde “Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitiminin Geliştirilmesi” projelerinde yer almış, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanmış, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri sunmuş, kitap bölümü yazarlığı yapmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbul Yavuz Selim İlköğretim Okulunda ve Sultan Selim Kız Meslek Lisesinde öğretmen olarak görev yapan Yentür; Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı, Pertevniyal Lisesinde Müdür Başyardımcısı, Bahçelievler Anadolu Lisesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi / Fen Lisesinde Okul Müdürü, 2014-2021 yılları arasında Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

18.08.2021 tarihinde İzmir’e İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yentür, bu görevini hâlen sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum