Engelli kamu personeli seçme sınavı sonuç ekranı, ÖSYM sorgulama ekranına göz atın

Engelli kamu personeli seçme sınavı sonuç ekranı, ÖSYM sorgulama ekranına göz atın

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen bu süreçte, 10 ile 19 Ocak tarihleri arasında tercihlerini tamamlayan adaylar, sonuçların açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyor.

2024 yılında gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve ardından yapılan tercih süreci, adayların kamu kurumlarına atanma umutlarını yeşertti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen bu süreçte, 10 ile 19 Ocak tarihleri arasında tercihlerini tamamlayan adaylar, sonuçların açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyor.

Engelli kamu personeli seçme sınavı sonuç ekranı, ÖSYM sorgulama ekranına göz atın

Bu sürecin, kura yöntemiyle boş kadrolara yapılacak yerleştirmeler için son aşamayı temsil ettiği bilinmekte. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş'ın yaptığı açıklamaya göre, yeni yılda 2.392 engelli bireyin atamasının gerçekleştirileceği müjdesi, adaylara büyük bir umut kaynağı oldu.

Şubat ayında sonuçların açıklanması beklenirken, adayların ve kurumların yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilecekleri, posta yoluyla herhangi bir belgenin gönderilmeyeceği duyuruldu. Bu süreç, adayların kariyer yolculuklarında önemli bir dönüm noktası olma özelliği taşımakta.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.