Ekran Açıldı! Binlerce öğretmen tercih yapacak!

Ekran Açıldı! Binlerce öğretmen tercih yapacak!

Proje okullarında 4 sene çalışma süresini tamamlayan binlerce öğretmen için MEBBİS üzerinden tercih ekranı açıldı. Binlerce öğretmen tercih yapacak.. İşte detaylar..

Proje okullarında görev yapan öğretmenlerin yer değiştirme süreci ile ilgili süreç başladı. Proje okullarında 4 sene çalışma süresini tamamlayan binlerce öğretmen için MEBBİS üzerinden tercih ekranı açıldı. Binlerce öğretmen tercih yapacak.. İşte detaylar..

2018 yılında değiştirilen yönetmelik ile birlikte, proje okullarında görev yapan öğretmenlerin 4 sene sonrasında yer değişikliği zorunlu olarak istemesi şartı getirildi.

Öte yandan ilk 4 yılını tamamlayan öğretmenler ikinci 4 yıl için yine aynı okullarında görev yapabilecek ancak yine de yer değiştirme tercih ekranı üzerinden tercihte bulunabilecek. Yapılan tercih sürecinde ilk sıraya kendi okullarını yazan öğretmenler Bakanlığında uygun görmesi halinde okullarında çalışmaya devam edebilecekler.

Binlerce öğretmen tercih yapacak!

Fakat proje okullarında çalışan ve 8 senesi dolan öğretmenlerin sonraki süreçte aynı okullarında çalışma istekleri kabul edilmeyecek ve bu öğretmenler mecburen başka okullara atanacaklar. 2018 yılında çıkarılan yönetmelik sonrasında proje okullarına çalışma süresi 4 yılı dolan öğretmenlerin listesi bulundukları İl Milli Eğitim sitesinde yayımlandı. 4 yılını donduran tüm öğretmenler MEBBİS üzerinden 16 - 19 Haziran 2023 tarihleri arasında tercih sürecinde bulunacaklar.

Başvuru ekranı : https://mebbis.meb.gov.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
10 Yorum