Ek ders ücretlerine %50 zam geliyor

Ek ders ücretlerine %50 zam geliyor

Öğretmenlerin ek ders ücretlerine %50 zam geliyor, Temmuz'daki memur maaş zammıyla birleşerek adil bir gelir artışı sağlayacak.

Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması talebi sıkça dile getiriliyor. Peki temmuz ayında öğretmenlerin ek ders ücretlerine ne kadar zam yapılacak? ek ders ücreti ne kadar olacak ?

En düşük memur maaşının önce 15 bin liraya tamamlanıp, sonrasında ise 22 bin lira seviyesine yükseltileceğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinde duyurmuştu. Diğer bir değişle en düşük memur maaşına 15 bine tamamlanmasından sonra yüzde 50 zam yapılacak ki bu tutar 22 bin seviyesine yükselsin.

Öğretmenlerin ek ders ücretlerine %50 zam geliyor,

En düşük memur maaşına yapılacak yüzde 50 zam oranı , aynı şekilde öğretmen maaşlarına ve ek ders ücretlerine de yapılacaktır. Bu yüzde 50 ile birlikte şu anda yaklaşık 51 tl olan ek ders ücreti, Temmuz ayı itibariyle 76 tl'ye yükselecek.

Öğretmenler Eylül ayından itibaren eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte ek ders ücretlerini 76 tl üzerinden alacaklar. bu zam öğretmenlerin en azından maddi olarak hak ettikleri gelire biraz daha yaklaşmalarını sağlayacak ve eğitim camiasında büyük memnuniyet yaratacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum