DYK'ların kısıtlanması öğretmenleri ikiye böldü! Tamamen kapatılsın diyenlerde var!

DYK'ların kısıtlanması öğretmenleri ikiye böldü! Tamamen kapatılsın diyenlerde var!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni eğitim öğretim yılında DYK'ları kısıtlaması öğretmenleri ikiye böldü. Bazı öğretmenler kararı doğru bulurken, bazıları ise yanlış buluyor. Hatta "tamamen kapatılsın" diyenlerde az değil..

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde yaptığı DYK açıklamasından kısa bir süre sonra, DYK yönergesinde bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişiklikler ile birlikte, pandemi öncesinde olduğu gibi bazı sınıflarda bazı derslerden DYK açılmasının, ayrıca DYK kurslarının her okulda açılmasının önüne geçildi. Diğer bir değişle DYK kurslarına kısıtlama getirildi.

68226.jpg

DYK'ların kısıtlanması öğretmenleri ikiye böldü! Tamamen kapatılsın diyenlerde var!

Bakanlığın getirdiği bu kısıtlama sonrasında binlerce öğretmen sosyal medyadan düşüncelerini paylaştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni eğitim öğretim yılında DYK'ları kısıtlaması öğretmenleri ikiye böldü. Bazı öğretmenler kararı doğru bulurken, bazıları ise yanlış buluyor. Hatta "tamamen kapatılsın" diyenlerde az değil..

Bakanlığın kararına katılan binlerce öğretmen, kararı yerinde bulurken, DYK ların az ve öz olarak belli başlı okullarda olmasının çok doğru olacağını söylerken, bazıları ise bunu doğru olmadığını söylüyor.

Öte yandan DYK kurslarının tamamen kapatılmasını savunan öğretmen sayısı da az değil.

Size değerli öğretmenlerimizin yorumlarını yayımlamak üzere bekliyoruz...

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum