DGS sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücret belli oldu

DGS sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücret belli oldu

Bugün yapılan DGS sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücret belli oldu. işte DGS'de görev alan salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmenlere ödenecek güncel ücretler..

Binlerce kişinin katıldığı DGS sınavı bugün ülke genelinde belirlenen şehirlerde yapıldı. ÖSYM başkanlığından gerçekleştirilen DGS'de aynı zamanda binlerce öğretmende salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen olarak görev yaptı. Peki DGS sınavında görev alan öğretmenlere ne kadar ücret ödenecek ?

ogretmen.jpg

DGS sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücret belli oldu

Bugün gerçekleştirilen DGS sınavında görev alan salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmenlere ödenecek güncel ücretler aşağıdaki gibi olacak.

Zamlı ÖSYM Sınav Görev Ücretleri Temmuz 2023

Bina Sınav Sorumlusu : 719 TL

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı : 614,11 TL

Bina Yöneticisi: 614,11 TL

Salon Başkanı: 519,653 TL

Gözetmen : 461,66 TL

Yedek Gözetmen: 416, 57 TL

Öte yandan memur maaşlarına temmuz ayında gelecek zam oranının yüzde 17,55 olarak açıklanmasından sonra ÖSYM sınav görev ücretlerine de aynı oranda zam yapılması bekleniyor.

ÖSYM Memur maaşlarına verilecek zam oranında sınav görev ücretlerine zam yaparsa, güncel ücretler aşağıdaki gibi olacaktır. Hesaplamalar yüzde 15 gelir vergisine göre hesaplanmıştır.

mebhocam.com.tr/ Özel Haber

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları mebhocam.com a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi durumda yasal işlem başlatılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum