Ders sürelerinin 30 dakikaya düşürülebileceğini ilişkin resmi yazı geldi

Ders sürelerinin 30 dakikaya düşürülebileceğini ilişkin resmi yazı geldi

MEB'den ders sürelerinin 30 dakikaya düşürülebileceğini ilişkin resmi yazı geldi

Ders saatlerinin 30 dakikaya düşürülebileceğini ilişkin resmi yazı geldi

Milli Eğitim Bakanlığı hangi durumlarda ders sürelerinin 30 dakika olarak yapılabileceğine dair açıklamayı resmi yazı ile paylaştı.

MEB tarafından Valilikler aracılığıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen resmi yazıda okullarda belirtilen şartlarda ders sürelerinin 30 dakikaya kadar düşürülebileceği yönünde hüküm yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından imzalanan yazı ile birlikte bazı okullar ders sürelerini 40 dakikadan 30 dakikaya kadar indirebilecekler. İ

Millî Eğitim Bakanlığı MEB, bazı ortaöğretim kurumlarında oluşan ve oluşabilecek özel durumlar nedeniyle, yık-yap veya güçlendirme çalışmaları kapsamında başka bir okula taşınan ya da öğrenci yoğunluğu sebebiyle ikili eğitim uygulanan okullarda, ders saatlerinde değişiklik yapılabileceğini duyurdu.

Şu andan güncel olarak uygulamada olan yönetmeliğe göre 40 dakika olarak uygulanan ders saatlerinin, belirli şartlar altında 30 dakika olarak uygulanması talepleri üzerine, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında valiliklerin (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) yapacakları planlamalar doğrultusunda, söz konusu okullarda ders sürelerini kısaltmaya gidilebileceği ifade edildi.

Bakan Yusuf Tekin imzası ile gönderilen yazı doğrultusunda öğrenci ve velilerin dikkatine sunulan bu değişikliğin, özellikle yıkım veya güçlendirme çalışmaları nedeniyle taşınan okullarda ve yoğun öğrenci sayısına sahip olan okullarda daha etkin bir eğitim süreci sağlamak adına yapıldığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum