Deprem Bölgesinde Gönüllü Öğretmenler Çalışmalara Devam Ediyor

Deprem Bölgesinde Gönüllü Öğretmenler Çalışmalara Devam Ediyor

Afet bölgesinde kurulmuş olan Mehmetçik okullarında, gönüllü öğretmenler hizmet vermeye ve öğrencilere eğitim vermeye başladı.

Merkezi üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan depremler sonrasında, afet bölgesindeki çeşitli çalışmalar devam ediyor. Yaşanmış olan bu büyük depremler nedeniyle, eğitim ve öğretimde de aksamalar meydana gelmişti. Bölgede bulunan öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin devam edebilmesi için bir yandan Mehmetçik okulları kurulurken, diğer yandan gönüllü öğretmenler hizmet vermeye başladı.

Milli Eğitim ve Savunma Bakanlığı’nın kurmuş olduğu çadırlarda hizmet vermeye başlayan Mehmetçik okulları, çocuklara ve öğrencilere adeta bir umut kaynağı oluyor. Bu okullarda verilen eğitim ve öğretim ise gönüllü öğretmenler ile gerçekleştiriliyor.

Her Kademedeki Öğrenciler İçin Eğitim Veriliyor

Depremden etkilenmiş olan afet bölgesinde yer alan öğrenciler için hizmet veren Mehmetçik okulları, gönüllü öğretmenlerin aracılığı ile her kademeden öğrenciye ulaşmaya çalışıyor. Bölgede gönüllü olarak görev yapan bir öğretmenin aktardığına göre, her kademeden ve seviyeden öğrenciler için çaba gösteriliyor. Bahsi geçen okullarda, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal etkinlikler de düzenleniyor. Bu okullarda görev yapan öğretmenler, çocukların eğitimden uzak kalmaması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ediyorlar.

Yapılan bu çalışma ile ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Özer, Mehmetçik okullarının ve gönüllü öğretmenlerin çalışmalarını paylaştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.