Deprem bölgesinde 1.476 noktada eğitim sürüyor

Deprem bölgesinde 1.476 noktada eğitim sürüyor

Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa’da okullar örgün eğitim olarak, diğer deprem bölgelerinde ise toplamda 1.476 noktada daha eğitim faaliyetlerinin sürüyor.

DEPREM BÖLGESİNDE 1.476 NOKTADA EĞİTİM SÜRÜYOR

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapmış olduğu açıklamada 1.476 noktada eğitimin sürdürüldüğünü ifade etti.

Bölgede 413 psikososyal destek çadırı, 236 okul öncesi eğitim çadırı, 111 ilkokul, 108 ortaokul, 93 hastane sınıfı, 2 prefabrik okul, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere destek amacıyla açılan 510 destekleme ve yetiştirme kursunun yer aldığını belirtti.

1.476 NOKTADA EĞİTİM SÜRÜYOR

Bakan Özer, "Afet bölgesindeki okullarımız, hastane sınıflarımız, psikososyal destek çadırlarımız, LGS ve YKS destek kurslarımızla 1.476 noktada, çocuklarımızın var olduğu her yerde eğitimle varız... Evlatlarımız geleceğimiz." notuyla paylaştı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER' DEN AÇIKLAMA 2

Bakan Özer konuya ilişkin şunları kaydetti: "Deprem bölgesinde okul öncesindeki çocuklarımız; ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören evlatlarımız ve sınava hazırlanan gençlerimizin her birinin ihtiyacına göre eğitim ortamları oluşturduk. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis'te okullar açıldı ama bu üç kentimizde de yine eğitim çadırları, hastane sınıfları ve prefabrik okulların aralarında bulunduğu mekânlarda desteklerimiz sürüyor.

Çocuklarımız bulundukları ortamda hem çizgi film izleyebilsin hem de TRT EBA içeriklerini takip edebilsin diye konteynerlara ve sınıflara kurduğumuz televizyon sayısı 4.500'e ulaştı. Başka illerde eğitimine devam etmek isteyen yaklaşık 203 bin öğrencimizin nakillerini gerçekleştirdik. Deprem bölgesindeki çocuklarımıza kırtasiye setlerini ulaştırdık. 10 ildeki öğrencilerimiz için ders kitapları ve yardımcı kaynakları yeniden basarak dağıtımına başladık. 'Her şart altında eğitime devam' yaklaşımıyla öğrencilerimizin her zaman yanındayız." Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Depremde ne kadar zarar görsek de eğitime tam gaz devam edilmesi gerektiğine değinildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.