Büyük Hata! Onlar geç başvuru yapsa da sistemden silinecek!

Büyük Hata! Onlar geç başvuru yapsa da sistemden silinecek!
2024 KPSS ön lisans başvurusu yapmakta gecikenler için ÖSYM 24 saatliğine geç başvuru ekranını aktif hale getirdi. Sistemde kaydı bulunmayan ve geç başvuru ekranını kullanacak o adayların yapmış oldukları başvuru farkında olmadan silinecek. Peki bu nasıl olabilir? İşte detaylar

ÖSYM'nin paylaşmış olduğu ön lisans kılavuzunda geç başvuru sürecine dair bilinmesi gereken tüm prosedürlere detayları ile yer verildi. Başvuru süresi devam ederken herhangi bir mazeretten dolayı başvurusunu yapamayan adaylar 9 ve 10 Temmuz tarihleri arasında geç başvuru sayfasını kullanarak ÖSYM'nin sunmuş olduğu bu fırsatı değerlendirilecek.

Geç başvuru günlerinde yapılacak başvurunun sınav ücreti %50 artırımlı olarak ÖSYM'nin e- işlemler sayfası üzerinden yatırılacak. Kredi kartı ya da banka kartı ile ödemeler kabul edilecek. ÖSYM kılavuzda özellikle uyarıyor.

Onların Başvuru Bilgileri Silinecek!

E-İşlemler sayfasında yer alan ödemeler alanından kart ile ödeme yapılması ve bankalardan ücretin yatırılmaması isteniyor. O kılavuzda başvuruda bulunsa dahi sistem tarafından bilgileri silinecek olan adaylara şu şekilde yer verildi:

“Geç başvuru günlerinde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini geç başvuru günlerinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.”

Meb Hocam / ÖZEL HABER