Binlerce Öğretmen Tercihi İptal Edilmişti! MEB Proje okullarına öğretmen atamasında yeni bir takvim duyuracak

Binlerce Öğretmen Tercihi İptal Edilmişti! MEB Proje okullarına öğretmen atamasında yeni bir takvim duyuracak

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan depremler sebebiyle proje okullarına yönetici ve öğretmen atama sürecini durdurmuştu. Binlerce öğretmen merak içinde ne olacağı beklerken, bakanlığın Proje okullarına öğretmen atamasında yeni bir takvim duyuracağı bilgisi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan yüzlerce proje okulu için öğretmen ve idareci atamasında sıkıntılar devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda çıkardığı bir yönetmelik ile, proje okullarında çalışma süresi 4 yılı dolan binlerce öğretmen ve idareci için yer değiştirme tercihinde bulunması istenmiş ve buna istinaden binlerce öğretmen 4 senesi tamamladığı için kendi okullarına yada başka bir proje okuluna yer değiştirme talebinde bulunmuştu.

Süreç devam ederken ve sonuçların açıklanması için 12 Temmuz tarihi işaret edilirken, Bakanlık son dakika kararıyla proje okullarına öğretmen ve idareci atama takvimini iptal etmişti.

Proje okullarına öğretmen atamasında yeni bir takvim duyurulacak

Binlerce öğretmen sürecin nasıl tamamlanacağını merak ederken, bakanlığın Proje okullarına öğretmen atamasında yeni bir takvim duyuracağı bilgisi geldi. Edindiğimiz bilgiler göre, Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde proje okullarında öğretmen ataması ile ilgili yeni bir takvim duyuracak ve boş normlara atamalar yapılacak..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum