Bakanlık O Müdürler İçin Kararname Gönderdi

Bakanlık O Müdürler İçin Kararname Gönderdi

Yeniden yönetici atama kapsamında görevlendirilen okul müdürlerinin tercih işlemleri neticesinde 16 Nisan tarihinde görevlendirme işlemleri tamamlandı. Okullara gönderilen kararname söz konusu görevlendirme işlemleri ile ilgilidir. Peki söz konusu kararname ile ilgili yapılacak işlemler nelerdir? Detaylar haberimizde...

Okul müdürlerinin ve müdür yardımcılarının 4 yıl ve 8 yıl aynı kurumda çalışmaları durumunda tekrar görevlendirme işlemleri kapsamında yeni görev yerleri belirlendi. Görev yerleri belirlenen yöneticiler için Milli Eğitim Bakanlığı doküman yönetim sistemi üzerinden okullara kararnameleri gönderdi.

Aynı kurumda çalışmaya devam eden yöneticiler de dahil olmak üzere söz konusu kararnameler gereği göreve başlama iş ve işlemleri yapılacaktır. Yapılacak olan işlemler 12 Temmuz tarihine kadar tamamlanacaktır.

Okul yöneticileri mevcutta bulundukları okuldan önce görevden ayrılacaklar ardından yeni kurumlarına veya mevcut kurumlarına tekrar görevlendirilmek suretiyle göreve başlayacaklardır.

Kararnamenin henüz ulaşmadığı okullar bağlı bulundukları milli eğitim müdürlüklerine şahsen başvurarak ilgili kararnamelerin akıbetini sorgulayabilirler.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.