Bakan Tekin'den öğretmenlere mesaj

Bakan Tekin'den öğretmenlere mesaj

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla tüm öğretmenlere mesaj gönderdi.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı tüm yurtta ve okullarda coşku ile kutlanıyor. Öğrenciler ve öğretmenler kutlamalara eşlik ederken, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla tüm öğretmenlere mesaj gönderdi.

Bakan Tekin'den öğretmenlere mesaj

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Tarihte eşine rastlanmamış bir feraset ve fedakarlık örneği gösteren milletimizin inanç ve azmiyle kazandığımız nice zaferlerin sonucunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlılığıyla kurulan şanlı Cumhuriyet'imizin 100. Yılı'nı gurur ve umutla kutluyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Tekin, şunları kaydetti:

"Değerli öğretmenim; Tarihte eşine rastlanmamış bir feraset ve fedakarlık örneği gösteren milletimizin inanç ve azmiyle kazandığımız nice zaferlerin sonucunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlılığıyla kurulan şanlı Cumhuriyet'imizin 100. Yılı'nı gurur ve umutla kutluyoruz. Bu haklı gururu, gelecek Türkiye Yüzyılı'nı da aynı şekilde inşa edecek nesillerin mimarı olan siz kıymetli öğretmenimle paylaşıyorum.

Cumhuriyet'imizin 100. Yılı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun. Bizlere ilelebet payidar kalacak bu Cumhuriyet'i emanet eden, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız için canını veren şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ederim."