Bakan Tekin : "Öğretmen atama süreci revize edilmeli"

Bakan Tekin : "Öğretmen atama süreci revize edilmeli"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama sürecinin revize edilmesi gerektiğini söyledi.

Özel bir televizyon kanalında programa katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, çok önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle öğretmen adaylarını ilgilendiren öğretmen atama süreci ve KPSS hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, öğretmen atama sürecine dikkat çekti.

Bakan Tekin : "Öğretmen atama süreci revize edilmeli"

Öğretmen atama sürecinin revize edilmesini söyleyen Bakan Tekin, mülakatların daha kapsamlı ve geçerli bir şekilde devam edeceğinin sinyalini verdi.

Bakan Tekin'in konuşması su şekilde ;

Şuana kadar uygulanan mülakatlarda kpss puanının aynısını veriliyordu bu doğru mu ? ben ise süreci en başından kurgulamak istiyorum .

Mevcut düzenekte kpss sonrasında mülakat notuna göre atanıyor biz ise yüzde 50 kpss yüzde 50 mülakat skoru ile atama yapacağız .

Peki biz neyi ölçeceğiz ?

30 büyükşehirde mülakat yapacağız biz her alanla ilgili soru bankası oluşturacağız ve öğretmen adayına kendi alanıyla ilgili elektronik ortamda soru sunacağız ve bunu öğrencilerle nasıl paylaşacaksınız bunu bizimle paylaşın diyeceğiz . Aynı zamanda o esnada iletişim becerileri , problem çözme becerileri ve tutumunu ölçeceğiz.

Kadıköy Belediyesi Talimatı Verdi! İŞÇİ Alımı Gerçekleşecek