AUZEF sınav sonuçları, Peki AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AUZEF sınav sonuçları, Peki AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

İstanbul Üniversitesi'nin Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bünyesinde gerçekleştirilen bütünleme sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu.

Uzaktan eğitim yoluyla lisans ve ön lisans programlarına devam eden öğrenciler için büyük bir merak konusu olmuştur. 10 ve 11 Şubat 2024 tarihlerinde 81 il ve KKTC'de bulunan merkezlerde yapılan bu önemli sınavlar sonrasında, öğrenciler sınav sonuçlarının AKSİS platformu üzerinden duyurulacağını bilmektedir.

AUZEF sınav sonuçları, Peki AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Henüz kesin bir açıklama yapılmamış olup, sonuçların sınavların tamamlanmasını takiben 10 gün içinde ilan edilmesi beklenmektedir. AUZEF sınav değerlendirmeleri, her dört yanlış cevap için bir doğru cevabın iptal edilmesi şeklinde yapılırken, ara/vize ve bütünleme sınavlarının notlara etkisi sırasıyla %30 ve %70 olarak belirlenmiştir.

Öğrenciler sınav soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına sınavların bitiminden sonra erişebileceklerdir. AUZEF sınav sonuçlarının açıklanması, öğrencilerin akademik takvimlerinde önemli bir aşama olup, eğitim hayatlarında yeni bir döneme geçişlerinde belirleyici bir role sahiptir.

AUZEF sonuçları : aksis.istanbul.edu.tr adresinden duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.