Ataması yapılan 45 bin öğretmenin güvenlik soruşturmaları tamamlanıyor!

Ataması yapılan 45 bin öğretmenin güvenlik soruşturmaları tamamlanıyor!

Seçim öncesi Mayıs ayında ataması yapılan 45 bin sözleşmeli öğretmenin güvenlik soruşturmaları tamamlanıyor. Peki öğretmenler ne zaman göreve başlayacaklar ? İşte detaylar..

Bilindiği gibi Mayıs seçimleri öncesinde MEB bünyesine farklı branşlardan toplamda 45 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı.

Ataması yapılan öğretmenlerin güvenlik soruşturmaları ilgili birimlerce yürütülmeye başlanmıştı. Gelen bilgilere göre ataması yapılan 45 bin sözleşmeli öğretmenlerimizin büyük bir kısmının güvenlik soruşturması tamamlandı ve atandıkları İl MEM'ler tarafından öğretmenlere bilgilendirme mesajları gönderildi.

45 bin sözleşmeli öğretmen ne zaman göreve başlayacak?

MEB tarafından yayımlanan atama takvimine göre Mayıs ayında ataması yapılan 45 bin sözleşmeli öğretmenimiz göreve 1 Eylül itibariyle başlayabilecekler. Bu öğretmenlerimiz 15 Eylül tarihinde ise 45 günlük maaşlarını alabilecekler..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.