Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

Gelen son dakika bilgilerine göre Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa görevden alındı. İşte yerine atanan isim

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan İl Müdürü değişimleri son sürat devam ediyor. Gece saatlerinde 2 il milli eğitim müdürünün görevden alınmasından sonra sabah erken saatlerde bir il milli eğitim müdürü daha görevden alındı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

Gelen son dakika bilgilerine göre Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa Görevden alınarak, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Atandı.

Yaşar Koçak Kimdir?

20 Mart 1966 tarihinde Çorum´un Mecitözü ilçesinde doğan Yaşar KOÇAK, ilk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamlamıştır. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalından mezun olmuştur. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı’nda, “İlköğretim Okullarında Öğretmen Motivasyonu (Keçiören İlçesi Örneği)” tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Hâlen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Denetimi Ana Bilim Dalında, “Eğitim Yöneticilerinin Erteleme Eğilimlerinin Nedenleri ve Erteleme Davranışına Etki Eden Faktörlerin Analizi” başlıklı tez çalışması ile doktora öğrenimine devam etmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığımızın açtığı birçok hizmet içi eğitim faaliyetinde yönetici ve eğitici olarak görev yapan KOÇAK, Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde koordinatörlük yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde eğitime dair yazıları bulunmaktadır. Ekim 2021’den itibaren Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İl Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

kamudanhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum