Akaryakıtta Seçim Öncesi Vergi İndirimi Müjdesi. Akaryakıt Fiyatları %20..

Akaryakıtta Seçim Öncesi Vergi İndirimi Müjdesi. Akaryakıt Fiyatları %20..

Akaryakıtta Vergi İndirimi Müjdesi. Akaryakıt Fiyatları %20 azalacak mı? Seçim öncesinde şok iddia. İddialar TBMM gündeminde..

Akaryakıtta Vergi İndirimi Müjdesi. Akaryakıt Fiyatları %20 azalacak mı? Seçim öncesinde şok iddia. TBMM'de de iddialar yüksek sesle dillenmeye başladı.

2023 seçimlerinin 14 Mayısta yapılacak olması bazı iddiaları daha da güçlendiriyor. Özellikle artan akaryakıt fiyatları sonrasında insanlar gözlerini kdv indirimine çevirmiş duurmda. Peki, seçimden önce %18 olan KDV %1'e düşecek mi?

- KDV düşerse benzin ve motorinde 3 lira 9 kuruşluk indirim olacak

TBMM'de görüşülmekte olan bir kanuna eklenecek maddeyle, benzin, motorin ve otogazdaki alınan yüzde 18 KDV'nin yüzde 1'e düşürüleceği, bu sayede de seçim öncesi benzin ve motorinde 3 lira 9 kuruş, otogazda ise 1 lira 9 kuruşluk indirim olabileceği iddia ediliyor.

Motorin'de bugün indirim oldu

ABD’li SVB Financial Group'un (SIVB) iflası sonrasında petrol fiyatları günlük bazda %5 gerilemişti. Bu nedenle de motorinde 15 Mart'tan geçerli olmak üzere 71 kuruşluk indirim meydana gelmişti. - Motorine en son 4 Mart 2023'te zam gelmişti. Motorinde 4 Mart 2023 tarihinde 91 kuruş zam gelmişti.

Güncel akaryakıt fiyatları

Ankara'da benzinin litresi 20,86 TL'den motorinin litresi ise 21,34 TL'den satılıyor.

İstanbul Avrupa yakasında ise benzinin litresi 20,5 TL'den motorinin litresi ise 20,82 TL'den satılıyor.

Kaynak : Gazete Memur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.