Açık Öğretim ikinci dönem sınavları ne zaman?AÖL sınavları online mi olacak?

Açık Öğretim ikinci dönem sınavları ne zaman?AÖL sınavları online mi olacak?

Açık öğretim sınavına girecek öğrenciler bahar dönemi sınavlarının yüz yüze mi online mı olacağını merak etmeye başladı. Peki sınavlar nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açık öğretim sınavlarına ilişkin açıklamalar yapıldı. Binlerce öğrencinin girmekte olduğu açık öğretim sınavlarında son durum merak konusu oldu. Online sınav mı, yoksa yüz yüze sınav mı yapılacak? Merak edilen tüm detaylar haberin içeriğinde sizlerle…

Açık öğretim sınavlarında son durum ne?

Açık öğretim lise sınavları binlerce öğrencinin hem çalışıp hem sınava hazırlanmakta olduğu bir platform olmaktadır. Lise hayatını yüz yüze olarak tamamlayamayacak öğrenciler için bu yol çok sık bir şekilde takip edilmektedir. Sınav içinde belli bir kredi notuna ulaştığınız zaman dönem sonunda mezun olmanız daha kolay olmaktadır. Aksi durumda krediyi tamamlayana kadar sınavlarınızı vermeniz gerekmektedir.

İlk dönemi geri de bırakan açık lise öğrencileri bahar dönemi sınavları ile ilgili kayıt yenileme işlemlerini de 3 Nisan 2023 pazartesi günü tamamladı. Açık öğretim lise sınavlarının bahar döneminin online mı yüz yüze mi olacağı da en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, sınavlar nasıl yapılacak ? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni açıklamalar ne zaman olacak?

Açık öğretim lise sınavı nasıl olacak?

Binlerce öğrenci açık öğretim lise sınavlarının ne zaman ve nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yüzden de araştırmalar bir hayli çoğalmıştır. Açık lise sınavlarının sınav tarihlerinde milli eğitim Bakanlığı tarafından henüz resmî bir açıklama gelmedi. 3 Nisan 2023 pazartesi günü kayıt yenileme işlemleri sona erdi.

Haliyle öğrenciler de sınav tarihini sık bir şekilde takip etmeye başladı. Tabi tek merak konusu olan sınavın ne zaman olacağı değil, yüz yüze mi yoksa online bir şekilde mi yapılacağı oldu. Bahar dönemi açık öğretim lise sınavlarının online olarak yapılmasına karar verildi. Sınav tarihler ile ilgili de açıklama yapılmadı. Milli eğitim bakanı konu ile ilgili takvim yayınlanır yayınlanmaz öğrencilerimiz için tüm bilgileri paylaşacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.