45 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklanıyor

45 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine alınacak 45 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine ataması yapılacak 45 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sürecin sonu geldi. Geçtiğimiz günlerde ön başvuru, mülakat ve tercih süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte sıra atama sonuçlarına geldi.

45 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklanıyor

Tercih süreci sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yarın düzenlenecek törende 45 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklanacak.

Farklı branşlardan ataması yapılan 45 bin sözleşmeli öğretmenin göreve başlama tarihi ise 1 Eylül 2023 olarak açıklandı. Atanan öğretmenler 2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılı başında sınıflarına olacaklar.

Ek atama olacak mı?

Öte yandan binlerce öğretmen adayı yapılacak 45 bin öğretmen ataması sonrasında da, ek atama talep ediyor. Öğretmen adayları sosyal medya üzerinden taleplerini dile getiriyor. Bakanlığın bu ek atama taleplerine nasıl bir cevap vereceği merak edilirken, MEB'in önümüzde ki günlerde öğretmen atamaları hakkında açıklama yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.