23 Nisan'da Görev Alan Öğretmenlere 24 Nisan'da İzin

23 Nisan'da Görev Alan Öğretmenlere 24 Nisan'da İzin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öğrencilerin ve öğretmenlerin düzenleyecekleri etkinliklerle renklenecektir. 23 Nisan törenlerinde görev alacak olan öğretmenler ve öğrenciler aylardır prova yapmaktadırlar. Bu yorucu ama bir o kadar da eğlenceli geçen süreç sonunda görev alan öğretmenlere 24 Nisan tarihinde izin verilecek mi? Detaylar haberimizde...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle tüm yurtta büyük törenler düzenlenecek. düzenlenecek olan törenlerin en önemlileri il ve ilçe statlarında gerçekleştirilecek. İl ve ilçe Protokolü önünde gösterilerini sergileyecek olan öğrenciler ve öğretmenler aylardır prova yapmaktadırlar.

Tüm yurtta 23 Nisan dolayısıyla ilan edilen resmi tatil öğretmenler için 23 Nisan törenlerinden sonra başlayacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Ekim tarihinde okullar tatil edilmişti.

Aynı uygulama bu yıl da geçerli olacak mı? Konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yetkili bakanlardan yapılmamıştır. 29 Ekim törenlerindeki istisna ise Cumhuriyetimizin 29 Ekim tarihinde 100. yılının kutlanmasıydı.

Yetkili makamlardan herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda 24 Nisan tarihinde okullarda ders işlenecektir.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum