23 Nisan'da görev alan öğretmenlerin dikkatine soruşturma geçirebilirsiniz

23 Nisan'da görev alan öğretmenlerin dikkatine soruşturma geçirebilirsiniz

23 Nisan Salı günü bütün yurtta bütün okullarda büyük bir Coşku ile kutlanacaktır. Okullarda yapılacak olan törenlerin yanı sıra ilçe ve il statlarında büyük etkinlikler düzenlenecektir. Peki bu etkinliklerde görev alacak olan öğretmenler neden dolayı soruşturma geçirebilirler? Detaylar haberimizde...

23 Nisan Salı günü ilçe merkezlerinde ve il merkezlerinde tatlarda düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri için büyük hazırlıklar yapıldı özellikle öğrencilerin büyük bir coşku ile törene renk katacağı gösteriler merakla beklenmektedir.

Törenlerin kutlanmasındaki en büyük sorumluluk ise öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin üzerlerindedir. Tüm yurtta 23 Nisan Salı günü resmi tatil olarak ilan edilse de okul yöneticileri ve öğretmenler kendilerine verilen görev neticesinde 23 Nisan Salı günü görevlerinin başında olacaklardır.

23 Nisan Salı günü göreve mazeretsiz gelmeyen personele tutulan tutanaklar neticesinde soruşturma açılacaktır. En önemli konulardan bir tanesi de kutlamalar neticesinde okullara dağıtılan programlardır.

İlçelerde kaymakamlıklar illerde ise valilikler tarafından dağıtılan bu görevler yerine getirilmediği takdirde yine söz konusu görevli personele soruşturma açılacaktır. Aynı şekilde 23 Nisan kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilerin stattaki yerlerinde hazır bulunmaları büyük önem arz etmektedir.

Törenlerde saha amiri olarak görev yapacak olan, ses sisteminden sorumlu olan, konuşmacı olarak görev yapacak olan öğretmenlerin ise sorumlulukları daha büyüktür. Bu öğretmenlerin kendilerine söylenen vakitte görev yerlerinde olmaları gerekmektedir.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.