2023 2024 Ücretli Öğretmen Başvuruları

2023 2024 Ücretli Öğretmen Başvuruları

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için merkez ve kırsal mahalle okullarında görevlendirilmek üzere Ücretli Öğretmen alımı yapılacağı belirtildi..

2023 2024 Eğitim Öğretim hazırlık süreci devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlükleri okulların açılmasına kısa bir süre kala, okullarda ki öğretmen ihtiyaçlarını belirlemeye başladı.

Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi okullarda ki öğretmen ihtiyaçları öncelikle başka okullardan norm fazlası öğretmenlerin görevlendirilmesi sonrasında ise ücretli öğretmen alımı ile yapılmaktadır.

Bu kapsamda gelecek eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ücretli öğretmen alımı için başvuru sürecini başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 2024 Ücretli Öğretmen Başvuruları alınacağını duyurdu.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün paylaştığı duyuru şekilde;

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için merkez ve kırsal mahalle okullarımızda görevlendirilmek üzere Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi + Pedagojik Formasyon belgeleri olan mezunların ücretli öğretmenlik başvuruları alınacaktır.

İlgililerin duyurunun ekindeki başvuru formunu doldurup; 16.08.2023 tarihi mesai bitimine kadar müdürlüğümüz "İNSAN KAYNAKLARI" birimine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru aşamasında belge ibrazı talep edilmeyecektir. Görevlendirme yapılması halinde aşağıda listelenen belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Görevlendirmeler KPSS sınav puanına göre yapılacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İlgililere önemle duyurulur.

EK :
Başvuru Formu

GÖREVLENDİRME YAPILMASI HALİNDE İSTENİLEN BELGELER:

1- Diploma veya Mezuniyet Belgesi onaylı fotokopisi

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3- Sabıka Kaydı (E-Devlet'ten Alınabilir.)

4- Bir Adet Vesikalık Fotoğraf

5- Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar(Yabancı Dil, Bilgisayar ve vb.)

6- Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin)

7- KPSS Sonuç Belgesi

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREVLENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen Genel ve Özel şartları taşıyor olmak.

3. Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği 15 Haziran 2024 tarihine kadar tecil edilmiş olmak.(Bakaya kalmamak).

6. Yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

7. Emekli olan branş ve sınıf öğretmenleri ek ders ücreti karşılığı öğretmenlik başvurusu müracaatında bulunabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.