2. İl İçi ve İl Dışı Atamalara Hangi Öğretmenler Başvurabilecek?

2. İl İçi ve İl Dışı Atamalara Hangi Öğretmenler Başvurabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı2.İl İçi ve İl Dışı Atama takvimini bugün duyurdu. Peki 2.İl İçi ve İl Dışı Atamalara Hangi Öğretmenler Başvurabilecek? İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğretmenlere verdiği 2. il içi ve il dışı yer değiştirme süreci merak içinde beklenirken, bakanlık bugün 2.il içi ve il dışı atama takvimini duyurdu. Peki 2.İl İçi ve İl Dışı Atamalara Hangi Öğretmenler Başvurabilecek? İşte detaylar..

Peki 2.İl İçi ve İl Dışı Atamalara Hangi Öğretmenler Başvurabilecek?

BAŞVURU ŞARTLARI

İsteğe Bağlı Yer Değiştirme

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,
2. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken öğretmen kadrosuna atananlardan 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla sözleşmeli veya sözleşmeli ve kadrolu toplam 4 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,
3. İl içinde yer değiştirme talebinde bulunacaklar bakımından bulundukları eğitim kurumunda, iller arası yer değiştirme talebinde bulunacaklar bakımından bulundukları ilde 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

Mazerete Bağlı Yer Değiştirme

2023 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu kapsamında birinci aşama başvurusu onaylanmış; ancak yer değiştirme işlemi gerçekleştirilememiş olmak şartı aranacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

1. Bakanlığımızca 2023 yaz döneminde yayımlanan duyurular doğrultusunda;
a. İl içi veya iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemi gerçekleşen öğretmenler,
b. İl içi veya iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemi gerçekleşen öğretmenlerden atamalarını iptal ettirenler,

bu duyuru kapsamında başvuruda bulunamayacaklardır.

Öğretmenlerin 2. İl İçi ve İller Arası Yer Değişikliği Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.