YDS Sonuçları Açıklandı, İşte YDS Sorgulama Ekranı

YDS Sonuçları Açıklandı, İşte YDS Sorgulama Ekranı

YDS yüksek Lisans, Doktora yapmak isteyen adaylar için ve dil tazminatı almak isteyen adaylar için büyük önem taşımaktadır. 24 Mart tarihinde düzenlenen yabancı dil seviye tespit sınavı sonuçları açıklandı. 2024 yılında ilk defa düzenlenen sınava katılan adaylar için YDS sorgulama ekranı haberimizin detaylarında...

Üniversitelerin yüksek lisans alanlarında eğitim görmek isteyenlerin yabancı dil yeterliliklerini ölçmek için düzenlenen sınavın adı YDS'dir. YDS yabancı dil sınavının kısaltması olarak kullanılır.

YDS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenir ve uygulanır. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin de yabancı dil bildiğini ispatlar nitelikte olan sınav sayesinde kamu personeli dil tazminatı almaya hak kazanır.

24 Mart tarihinde tüm yurtta sınav merkezi olarak belirlenen binalarda düzenlenen yabancı dil sınavının sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden öğrenilebilecektir. Ayrıca sınav sonuçları ÖSYM'nin sonuç ekranından da erişilebilir durumdadır.

24 Mart tarihinde düzenlenen yabancı dil sınavı sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.